theme723

NEMOKAMAS PRISTATYMAS UŽSAKYMAMS VIRŠ 29 €

Be pridėtinio cukraus

Maisto produktuose esantis cukrus gali būti natūralus arba pridėtinis. Kai kurių rūšių cukrus natūraliai randamas maiste, pavyzdžiui, vaisiuose yra cukraus, vadinamo fruktoze. Pridėtiniai cukrūs yra įvairios rūšies cukrus ir sirupai, kurie naudojami ruošiant, perdirbant maisto produktus arba tiesiog įdedami prieš valgant.

Pagrindiniai pridėtinio cukraus šaltiniai yra įprasti gaivieji gėrimai, saldumynai, konditerijos gaminiai, pieniški desertai ar kiti pieno produktai (ledai, saldintas jogurtas, saldinti pieno gėrimai) – tai akivaizdu. Tačiau yra ir tokių cukraus šaltinių, apie kuriuos dažnai net nesusimąstome – tai balta duona, sulčių gėrimai, ar padažai, tokie kaip kečupas. todėl daugelis žmonių sunaudoja daugiau cukraus dienos metu nei jie įsivaizduoja.

Svarbu žinoti kasdien suvartojamo cukraus kiekį, nes jis nesuteikia organizmui jokių vertingų maisto medžiagų, tačiau padidina dienos kalorijų normą: viename grame cukraus yra keturios kalorijos, taigi, jeigu produkte yra 15 g cukraus, tai jau sudaro 60 kalorijų vien iš cukraus, neskaitant kitų ingredientų. Ilgainiui tokia mityba gali turėti įtakos svorio didėjimui ar netgi sukelti nutukimą, padidinantį širdies ligų riziką. (2)

Mes laikomės principo nenaudoti jokio pridėtinio cukraus ORIVEGO produktuose. Visas mūsų gaminiuose randamas cukrus yra tik natūraliai pasitaikantis.